Maxime By Terry'S Homes

  • 130 m²
  • 3 sovrum
  • 3 badrum

Lägenheten Maxime By Terry'S Homes Cannes, som har plats för upp till 6 gäster, ligger i distriktet Centrala Cannes, ungefär 5 minuter till fots från Marché Gambetta. Den här 130 m² stora lägenheten erbjuder också Wi-Fi mot extra kostnad.

På detta boende kan gästerna utnyttja hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet. Dessutom finns det en separat toalett och en dusch.

Lägenheten Maxime By Terry'S Homes erbjuder ett komplett kök utrustat med vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

Gästerna kan besöka Long Beach mindre än 400 meter bort. Gästerna kommer också att hitta Musée de la Castre, ungefär 16 minuter bort till fots. Lägenheten Maxime By Terry'S Homes ligger i närheten av Festivalpalatset. Busshållplatsen Hotel de Ville är belägen 850 meter från lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Maxime By Terry'S Homes Cannes
Aurea Yourhosthelper
Mobilpris

Aurea Yourhosthelper

10
Exceptionellt 1 recension
11 m från boendet
A025-Appartement 2 Chambres - Carre D'Or-Hyper Centre Cannes
Mobilpris

A025-Appartement 2 Chambres - Carre D'Or-Hyper Centre Cannes

8.5
Fantastiskt 4 recensioner
28 m från boendet
USD 403 USD 363
per natt
Freres Pradignaclat1101
Mobilpris

Freres Pradignaclat1101

8.0
Väldigt bra 1 recension
32 m från boendet
USD 575 USD 518
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi på offentliga platser (mot avgift)

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    För funktionshindrade

    • Rum/faciliteter för funktionshindrade
    • Rullstolstillgänglighet

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 16:30 till 20:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer06029032410AK
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi i lägenheten Maxime By Terry'S Homes?
      Internet tillhandahålls gratis i lägenheten Maxime By Terry'S Homes.
    • Accepterar lägenheten Maxime By Terry'S Homes husdjur?
      Lägenheten Maxime By Terry'S Homes tillåter husdjur.
    • Hur stort är lägenheten Maxime By Terry'S Homes?
      Lägenheten Maxime By Terry'S Homes har en total yta på 130 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Maxime By Terry'S Homes Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng